Fethiye Tatil TurlarıFethiye Tatil Turları

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

Zaten üye misiniz?

Fethiye Tatil TurlarıFethiye Tatil Turları

Hesabınız yok mu?

12 Adalar Yelkenli Tekne Turu

12 Adalar Yelkenli Tekne Turu

Fethiye’den 12 adalar yelkenli tekne turu, Akdeniz ve Egenin birleştiği Fethiye körfezinden başlayıp, Göcek adalarına kadar uzanan bu rota da sizleri yelkenli teknemizle 12 adalar turunun tadını çıkarmaya davet ediyoruz. Rota üzerinde bir çok birbirinden muhteşem ada ve koyları görme şansına sahip olacaksınız. Bu adalar ve koylara yapılan turlar güzellikleriyle bir çok yerli ve yabancı turistin ilgisini çektiğinden dolayı genellikle 2 katlı tekneler kalabalık bir ortamda bu turu size yaşatmaktadır. Sizlere sakin sessiz bir gün geçirmek üzere alternatif olarak organize ettiğimiz bu turumuz, kaptanımızın belirleyeceği sakin koy ve adaların olduğu bir rota izlemektedir. Yelkenli tekne konsepti bu bölgede çok popüler bir tekne turu haline gelmiştir.

Yelkenli 12 Adalar Tekne Turu Güzergahı

Fethiye Yelkenli 12 Adalar tekne turunda, Kızılada, Katrancı Adası, Yassıcalar Adası, Tersane Adası, Akvaryum Koyu ve Samanlık Koyu gün boyunca bizleri misafir edecektir.

KIZIL ADA

Kızıl ada ismini, güneş vurduğunda toprağın rengi kızıla dönmesi ve ada kıpkırmızı bir renk almasından dolayı almıştır. Adanın açık denize bakan güney tarafında deniz trafiği için bir deniz feneri bulunmaktadır. Kuzey batısındaki irili ufaklı kayalıklar dalış ve balık tutkunları için çok elverişlidir. Adanın dalgalara karşı doğal bir dalgakıran oluşturduğu doğu kıyısında yüzmeye elverişli geniş kumsalı, mavi yolculuk ve günübirlik yelkenli tekne turlarının teknelerinin uğrak bir mekanıdır.

KATRANCI KOYU

Bu koy Fethiye’nin en popüler kamp alanıdır. Denizi ılık bir suya sahiptir. Göcek adalarına en yakın koy olan Katrancı koyu, balık avı tutkunlarının ve deniz altını keşfetmek isteyen dalgıçların uğrak yeridir.

YASSICALAR ADASI

Bu ada takımı 5 adacıktan oluşmaktadır. Yassıca adaları günübirlik tur teknelerinin en uzun süre kaldıkları duraktır. Güney ve Kuzey yönünde uzanan ana adanın kuzey ucu kumsal olup yüzmek için idealdir. Ayrıca Yassıca takımadaları içinde banana, ringo, jet ski gibi çeşitli su sporları da yapılmaktadır. Birbirinden dar boğazlarla ayrılan adacıklar arasında dolaşmak, adrenalin dolu bir macera gibidir. Yassıca adlarının güney tarafında bulunan Zeytinli ada bölgenin özel mülkiyet olan tek adasıdır. Üzerinde Osmanlı döneminden kaldığı tahmin edilen bir zeytin sıkma tesisi bulunmaktadır.

TERSANE ADASI

12 adalar bölgesinin en büyük adası olan Tersane Adası üzerinde erken Roma dönemine kadar uzanan fakat çoğunluğu Akdeniz mimari özelliği taşıyan, çok sayıda bina kalıntısı bulunmaktadır. Geçmişte Osmanlı gemilerin yapım, bakım ve onarımlarının yapıldığı bir tersanenin olması nedeniyle Tersane Adası ismini almıştır. 12 adalar yelkenli tekne turlarının uğrak yerlerinden birisi haline gelmiştir. Bu ada da şu anda hayvancılık ve tarım ile ilgilenen birkaç aile yaşamaktadır. Ayrıca hizmet veren küçük ve şirin restoranda bulunmaktadır. Korunaklı koyu ile mavi yolculuk yatları için bölgenin en güvenli yeridir.

AKVARYUM KOYU

Ege’nin mavi suların, Akdeniz’in turkuaz rengi suyuyla birleştiği bu koy cam gibi berraklığıyla akvaryumu andırmaktadır. Denizin dibini netolarak gözlemleyebilir, balıkların eşsiz dansını seyredebilirsiniz. Ayrıca bu koy, profesyonel dalış yapan kişilerin listesi arasında başlarda yer almaktadır.

SAMANLIK KOYU

6 kilometrelik bir yol ile dolaşılabilen Oyuk tepe yarımadadaki bu koy Fethiye halkının en çok rağbet ettikleri günübirlik piknik alanıdır. Bu koy ayrıca, yürüyüş meraklıları için ideal bir parkur oluşturmaktadır. Suyu serin, denizi temiz bir koydur. Akşam üstü burada yüzmek başka bir güzeldir.

Yelkenli teknemiz ile yüksek kaliteli bir hizmet vaat eden Yelkenli 12 Adalar Tekne Turufethiyetailturlari.com güvencesinde yapılmaktadır. Eğer siz ve aileniz kalabalıktan ve gürültüden uzak bir gün düşlüyorsanız Fethiye Yelkenli 12 Adalar Tekne turu tam size göre. Açık büfe ögle yemeği, yüksek kalitede ki duş, tuvalet ve kabinleriyle istediğiniz kaliteyi alacağınız bu turdan memnun kalacağınızdan eminiz. Fethiye’nin koyları ve adalarını gezip, serinlerken sizlere aynı zamanda çevre dostu yelkenli teknemiz ile seyahat etme imkanı da sunmuş oluyoruz. Fethiye’ye balayı tatiline gelen misafirlerimizin mutlaka yapması gereken bir günübirlik turdur.

DİKKAT!  Fiyatlarımız Güncellenmektedir. Lütfen Danışma Hattımızdan Bilgi Alınız.

2023 Tarih Aralığı YETİŞKİN ÇOCUK
19 Nisan –  23 Nisan 550
24 Nisan – 31 Mayıs 550
1 Haziran – 23 Haziran Bilgi Alınız
24 Haziran – 2 Temmuz Bilgi Alınız
3 Temmuz – 31 Temmuz Bilgi Alınız
1 Ağustos –  31 Ağustos Bilgi Alınız
1 Eylül –  30 Eylül Bilgi Alınız
1 Ekim –  31 Ekim Bilgi Alınız

REZERVASYON / FİYATLAR


DİKKAT!  Fiyatlarımız Güncellenmektedir. Lütfen Danışma Hattımızdan Bilgi Alınız.

2023 Tarih Aralığı YETİŞKİN ÇOCUK
19 Nisan –  23 Nisan 550
24 Nisan – 31 Mayıs 550
1 Haziran – 23 Haziran Bilgi Alınız
24 Haziran – 2 Temmuz Bilgi Alınız
3 Temmuz – 31 Temmuz Bilgi Alınız
1 Ağustos –  31 Ağustos Bilgi Alınız
1 Eylül –  30 Eylül Bilgi Alınız
1 Ekim –  31 Ekim Bilgi Alınız

 Bu tur günübirlik bir aktivitedir ve hergün düzenlenmektedir.

 Yetişkin 10 yaş ve üzeri, Çocuk 7 – 10 yaş arası, Bebek 0-6 yaş arasıdır. Birinci bebek ücretsizdir.

Yelkenli Tekne ile 12 Adalar Turu Hakkında Diğer Önemli Bilgiler

 Günler : Hergün

 Tur Başlangıç Saati : 10:30

• Tur Bitiş Saati : 17:30 – 18:00

 Otelden Alınış Saatleri: Likya World – 08:45  ⁄  Ölüdeniz – 09:00  ⁄  Hisarönü – 09:30

Fethiye – 10:00  ⁄  Çalış – 09:30


 Ücrete Dahil Servisler 

Tur Rehberliği

• Tur Aktivite sigortası

• Otelden ulaşım 

Mangalda öğle yemeği (tavuk veya balık + Açık Büfe)


Ekstra Ücretli Olanlar

• Teknede İçecekler

• Fotoğraflar

• Kişisel harcamalar


Yanınıza Almanız Gerekenler

• Güneş kremi

• Mayo – Havlu

• Deniz terliği veya ayakkabısı

• Güneş gözlüğü

• Kişisel harcamalar için bir miktar para