Fethiye Tatil TurlarıFethiye Tatil Turları

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

Zaten üye misiniz?

Fethiye Tatil TurlarıFethiye Tatil Turları

Hesabınız yok mu?

Fethiye Jeep Safari

Ölüdeniz / Fethiye Jeep Safari

Fethiye jeep safari turuna adrenalin ve Macera düşkünü herkesi davet ediyoruz! Modern dünyanın karmaşasından uzak koskoca bir gün için hazır olun. Saklıkent jeep safari turumuzun daha zevkli ve gerçek safari deneyimini yaşamanız için tüm araçlarımız Land Rover markadır.

Araçlarımızın her bir koltuğunda kişiye özel emniyet kemeri bulunmaktadır. Turumuz esnasında araçlarımız zaman zaman asfalttan ayrılıp, kıvrımlı ve  toprak yollarda, dere yataklarında ilerleyerek sizi adrenalinin doruğuna çıkarmaktadır. Belli güzergahlarda yapılan  su savaşı ile doyasıya eğlenceyi yaşamanızı sağlıyoruz. Tlos antik şehrini geziyor, Ayrıca doğal yaşam alanı olan Yaka Köyü’nün çam ormanlarının temiz havasını alıyor, köy kadınlarını geleneksel halılar örerken görüyor, Gizli kent şelalesini ziyaret ediyor, Saklıkent’in buz gibi sularında yürüyüş ve ringo rafting yapıyor, çamur havuzu alanında, çamur savaşları yaparak modern hayatın miskinliğini üzerimizden atıyoruz. Saat 18:30 gibi siz konuklarımızın otellerine bırakılmasıyla bu macera dolu gün sonlanır.

SAKLIKENT

 

Fethiye merkezden uzaklığı 44 km. , Kaş merkezden 63 km. , Marmaris merkezden ise 169 km mesafededir.Saklıkent Milli Parkı Muğla ili Fethiye ilçesi ile Antalya ili Kaş ilçesi sınırları içerisinde, Eşen çayının bir kolu üzerinde yer almaktadır. Uzunluğu 18 km olan Saklıkent kanyonunda yürüyüş yapabilir, ayrıca kanyon yakınlarında zipline, bungee jumping ve eğlence raftingi yapabilir yada yürüyüş parkurlarında trekking yapabilirsiniz.Eğer kanyon içinde yürüyüş yapacaksanız eğer yanınızda parkura uygun ayakkabınız yoksa, kanyon girişinden lastik ayakkabı kiralayabilirsiniz. Bölge de yürüyüş yaparken de mutlaka dağcı kaskı takmalı , eğer yanınızda yoksa yine kiralayabilirsiniz.

GİZLİ KENT ŞELALESİ

Gizli kent şelalesi yeşillikler arasına gizlenmiş cennetten bir köşedir. Merdivenlerden aşağı doğru indikten sonra, gür şekilde akan şelale suyunu patika yoldan takip ederek, kayaların arasından akan gizlikent şelalesine ulaşılır. Burada şelalenin altında ki büyük ağaç kütüğünün üzerinde fotoğraf çektirmek oldukça meşhurdur. Misafirlerimiz eğer isterlerse şelaleye kadar inmeyip, girişde ki sedir köşklerde çayını yudumlayıp, yayık ayranın tadına vararak dinlenebilir.

TLOS ANTİK KENT

Fethiye’ye 40 km. uzaklıktaki Tlos antik kenti Önünde Osmanlı yapısı bir kalenin gizlediği kent akropolü, dik bir tepeden geçen yolun üzerinde bulunuyor. Kaleye çıkarken, yamaçtaki kayalıklara oyulmuş tapınak mezarları dikkatinizi çekiyor. Kentin en iyi durumda bulunan yapısı ise tiyatro, Akropol, Kanlı Ali Ağa’nın Sarayı, Stadyum, Lykia kaya mezarları, Hamam, Paleastra, Gymnasion, Belleforontes’in mezarının bulunduğu nekropol, Tlos’tan günümüze ulaşan yapılar. Likya kaya mezarları; hamam, paleastra ve gymnasion kalıntıları da ilgi çekici. Bellerephontes’i kanatlı atı Pegasus ile savaşırken resmeden süslemeler, ören yerinde gezintiyi ilginç kılıyor. Fethiye tatilinizde ki uğramanız gereken bir yer.

YAKAPARK – YAKA KÖYÜ

Fethiye Saklıkent bölgesine geldiyseniz mutlaka Yakaparkı görmelisiniz. Tlos antik kenti manzarasıyla ve Akdağ’dan gelen kar sularıyla beslenen küçük küçük bir çok şelale ile sizi karşılıyor bu tatlı köy. Alabalık çiftlikleri, organik yöresel tadlar, dokuma halılar Yaka köyünde karşılaşacağınız şeylerdir. Ayrıca buradaki restorant tarzındaki küçük işletmeler, emin olun damak zevkinize iyi gelecektir. Yaka Park balık çiftliği ve restoran ve kar sularından gelen bir havuz bulunmaktadır. İşletme tarafından bu havuz içerisinde 5 dakika durana bir içecek, 15 dakika durana ise yemek ve içecek bedava olarak verilmektedir.

Fethiye Jeep Safari Turu Tavsiyeleri

Saklıkent safari turunda; konuklarımız mutlaka yanlarında ıslanma riski olabilecek eşyalarını muhafaza etmek için, su geçirmez poşet almalıdırlar. Güneş kremi ve gözlüğünüzü de yanınıza almayı unutmayınız. Hamile olan tatilci misafirlerimize ve beş yaşından küçük çocukları olan misafirlerimize bu tura katılmasını tavsiye etmiyor, bu konumda ki ailelerin otobüsle saklıkent turu na katılmalarını öneriyoruz.


REZERVASYON / FİYATLAR


DİKKAT!  Fiyatlarımız Güncellenmektedir. Lütfen Danışma Hattımızdan Bilgi Alınız.

Bu tur günübirlik bir aktivitedir ve her gün düzenlenmektedir.

• 6 yaş ve üzeri %50 ücretli, Bebek 0-6 yaş arasıdır. bebek ücretsizdir.

Fethiye Jeep Safari Hakkında Gerekli Bilgiler

 Tur Günler : Her gün düzenlenmektedir.

• Otelden Alınış Saatleri: Likya World – 08:00  ⁄  Ölüdeniz – 08:15  ⁄  Hisarönü – 08:30

Fethiye – 08:30  ⁄  Çalış – 08:30

• Tur Bitiş Saati : 18:00 – 18:30


 Ücrete Dahil Servisler 

Tur Rehberliği

• Tur Aktivite sigortası

• Otelden ulaşım 

• Açık büfe öğle yemeği


Ekstra Ücretli Olanlar

• Fotoğraflar

• Saklıkent giriş ücreti

• İçecekler

• Kişisel harcamalar


Yanınıza Almanız Gerekenler

• Güneş kremi

• Mayo – Havlu

• Deniz ayakkabısı ve spor ayakkabısı

• Güneş gözlüğü

• Kişisel harcamalar için bir miktar para