Katılımcı Sözleşmesi

FETHİYE TATİL TURLARI KATILIMCI SÖZLEŞMESİ 

1- İşbu sözleşme; bir tarafta MACERABİZDE TURİZM SEYAHAT TAŞIMACILIK OTO KİRALAMA TİC. LTD. ŞTİ’nin sahip olduğu www.fethiyetatilturlari.com  ( Bu sözleşmede kısaca FETHİYE TATİL TURLARI olarak geçecektir.) diğer tarafta organizasyonu satın alan katılımcı arasında yapılmıştır.

2- Bu sözleşme, kayıt tarihinden itibaren satın alınan organizasyonun bitiş tarihine kadar olan süreçte geçerlidir.

3- FETHİYE TATİL TURLARI üzerinden satın alınan ürün, bir aktivite organizasyonudur, normal bir turdan farklılık göstermektedir. Katılım şartları ve kurallar www.fethiyetatilturlari.com sitesinde bilgiler başlığı altında bulunmaktadır ve katılımcılar organizasyona kayıt olurken tüm detayları bu web sitesi üzerinde incelemiş ve kabul etmiş olduklarını taahhüt ederler.

4- Katılımcının otele geliş-dönüş ulaşımı kendisi tarafından sağlanacak olup; aktiviteler esnasındaki ara transferler FETHİYE TATİL TURLARI tarafından sağlanacaktır. Özel transfer isteyen katılımcılar, müşteri hizmetleri numaramızdan bizlere ulaşarak hizmeti satın alabilirler.

5- Katılımcı, internet sitemiz üzerinden ve müşteri hizmetleri numaramızda yaptığı rezervasyon tamamlandığında iletişim olarak gönderdiği mail adresine voucher bilgisi ve paket bilgisini içeren mail almaktadır. Şeçmiş olduğu paket ve tarihe göre belirtilen aktiviteler fiyata dahildir. Otele giriş ve çıkış tarihi voucher üzerinde belirtilmiştir. Katılımcının herhangi bir sebeple otele giriş yapmaması ve bunu bildirmemesi durumunda 24 saat sonunda hizmet hakkı yok olur. Eğer bilgilendirme yapmış ise organizasyona istediği tarihte dahil olabilir, ancak bu durum daha önceden belirlenmiş olan organizasyonun çıkış gününü değiştirmez. Fiyat olarak da herhangi bir indirim uygulanmaz.

6- Konaklama, seçilmiş olan paket içerisinde belirtilen otelde yapılacaktır. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği otelde alınır; öğlen yemekleri aktivitede set menü olarak sunulacak olup, Katılımcılar bir gün erken giriş yapabilirler. Bu durumda rezervasyon esnasında ön bildirim yapması gereklidir. Erken konaklama bedeli, kişi başı www.fethiyetatilturlari.comda yayınlanan fiyat geçerlidir.

7- Pakete dahil olan fiyat iki kişilik odada kişi başı konaklama fiyatıdır. Tek kişi olarak yapılacak konaklamalarda tek kişi konaklama farkı alınmaktadır. Eşleştirmeli konaklamalarda 2 kişilik odada kişi başı fiyat geçerlidir. Katılımcının kim ile eşleşeceğini ve kaç kişi eşleşeceğini FETHİYE TATİL TURLARI belirler.

8- Seçmiş olduğunuz paket içerisinde bulunan tüm aktiviteler fiyata dahildir. Tüm aktivte içinde ki sigortalar, ara transfer, rehberlik,ve liderlik hizmetleri, zorunlu ekipmanlar, fiyata dahildir. Kullanılmayan bir hizmet nedeniyle para iadesi talep edilemez.

9- Aktivite fotoğrafçılarının çekmiş olduğu resimleri katılımcılarımız özel fiyatlar üzerinden satın alabilirler. Katılımcı organizasyon içerisinde çekilen fotoğraf ve videoların sosyal medya internet sitesi vb. yayın organlarında yapılacak paylaşım ve reklamlar içerisinde kullanılmasını kabul eder. Fotoğraf ve videoların kullanılması kendisine telif hakkı doğurmaz.

10- Katılımcılardan kurallara uymayanlar hakkında, yönetici ve liderlerin ihraç etme yetkisi bulunmaktadır. Herhangi bir nedenle organizasyona katılma hakkını kaybeden veya ihraç edilen kişinin katılım ücreti geri ödenmez. Kurallar hakkında detaylı bilgiyi Genel Bilgiler kısmında  bulabilirsiniz.

11- Katılımcı organizasyonun başlamasından 15 gün öncesine kadar e-mail veya fax ile organizasyona katılamayacağını bildirir ise;

11.a- Katılımcı hakkını bir sonraki yıla devredebilir.Devir hakkı bir defaya mahsustur. Ertesi yıla devredilen durumlarda satın alınan paket hakları baz alınmaktadır. Katılımcı bir önceki yıldan devreden hakkını aynı program için, aynı periyotta, aynı konaklama şartı ile fark ödemeden kullanabilir. Ancak; daha yüksek fiyatlı bir periyot veya konaklama tipinde bu hakkını kullanmak isterse devreden hakları ile talep ettiği program arasındaki ücret farkını öder. Eğer daha düşük fiyatlı bir periyotta veya konaklama tipinde kullanmak isterse fark ödemez, ancak iade de yapılmaz.

11.b- Katılımcı hakkını .Aynı yıl içerisindeki başka bir periyoda erteleyebilir. Fakat katılımcı bu hakkını aynı fiyatlı bir tarihte kullanmak isterse fark ödemez. Daha yüksek fiyatlı bir tarihte kullanması durumunda aradaki fiyat farkını öder. Ancak; daha düşük fiyatlı bir tarih seçmesi durumunda iade yapılmaz.

11.c- Katılımcı satın almış olduğu organizasyon hakkını bir başkasına devredebilir. Devir alan kişi tüm bu sözleşme, kurallar ve şartları kabul eder.

12- İptal ve iade şartları aşağıdaki gibidir.

12.a- Katılımcı organizasyonun başlamasına 10 gün öncesine kadar iptal nedenini belgeli ve yazılı olarak acentaya bildirmek durumundadır. (Kendisinin ya da 1.derece akrabasının başına gelebilecek ölüm, yaralanma, kaza, aktivite ve tatili icra edemeyeceğine dair sağlık durumlarını bildirir rapor, hamilelik vb. Kişilerin eğitim hayatını etkileyen sınav tarih değişiklikleri ve benzeri durumlarda) ücret içerisinden rezervasyon ile ilgili ödemeler, banka kesintileri, harçlar, vergiler, ve geri dönüşü olamayan üçüncü firma ödemeleri yapılmış ise düşülerek geri kalan miktar %100 olarak 15 gün içerisinde ödeme iadesi yapılır.

12.b-Katılımcı organizasyonun başlamasına 7 gün öncesine kadar iptal nedenini belgeli ve yazılı olarak acentaya bildirmek durumundadır. (Kendisinin ya da 1.derece akrabasının başına gelebilecek ölüm, yaralanma, kaza, aktivite ve tatili icra edemeyeceğine dair sağlık durumlarını bildirir rapor, hamilelik vb. Kişilerin eğitim hayatını etkileyen sınav tarih değişiklikleri ve benzeri durumlarda) ücret içerisinden rezervasyon ile ilgili ödemeler, banka kesintileri, harçlar, vergiler, ve geri dönüşü olamayan üçüncü firma ödemeleri yapılmış ise düşülerek kalan miktar %70 lik kısmı 15 gün içerisinde ödeme iadesi yapılır.

12.c-Eğer organizasyonun başlamasına 7 günün altında bir süre kaldıysa herhangi bir iptal iade yapılmaz. Katılımcı iptal iade sigortası almış ise (12,12.a,12.b ve 12.c) maddeleri geçersiz sayılır. Böyle durumlarda sigorta firmasının belirlemiş olduğu tarih opsiyonu ve şartlar geçerlidir.

13- Organizasyonu gerçekleştiren firmanın gerekli gördüğü durumlarda bildirim yapmaksızın programda ve diğer tüm servislerde ekleme çıkarma hakkı bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda katılımcının onayı gerekmediği gibi, kendisine iptal veya tazminat hakkı doğmaz.

14- Herhangi bir dönemde doğal afet savaş ve benzeri olağanüstü mücbir durumlarda gerçekleştirilemeyen organizasyonun katılım ücreti ilan edilecek süreler içerisinde katılımcılara eksiksiz olarak iade edilir.

15- Bu organizasyona ait paketler organizasyonun resmi sitesi olan  www.hesaplipakettatil.com  üzerinden ve müşteri hizmetleri numaramız üzerinden satın alınabilir. Katılımcı rezervasyon ve kayıt işlemlerini gerçekleştirdiği esnada okuduğunu ve kabul ettiğini onaylar. FETHİYE TATİL TURLARI sözleşme maddelerinde bildirim yapmaksızın değişiklik yapma hakkına sahiptir. Sözleşme değişikliklerinde katılımcıların onayı gerekmediği gibi kendisine iptal veya tazminat hakkı doğurmaz. Katılımcı sözleşmesinde yapılacak değişiklikler ve güncellemeler, öncesinde kayıt olmuş ve henüz hizmeti almamış katılımcıları da bağlamaktadır.

16- Katılımcılar, kayıt esnasında verdiği bilgilerin, yazılı olarak değişik bildirilmedikçe, doğru ve geçerli olduğunu kabul ve beyan ederler.

17- Organizasyonda yer alan aktivitelerden bir veya birkaçına, katılımcının herhangi bir nedenden dolayı katılamaması veya katılımcının fiziksel durumunun uygun olmaması nedeni ile alınamaması katılımcıya iptal ve tazminat hakkı doğurmayacağı gibi eksik hizmet almışta sayılmaz.

18- Katılımcının hizmeti kusurlu bulması nedeni ile organizasyonu terk etmesi halinde terk ettiğine dair rehber veya ekip liderine yazılı olarak bildirmek zorundadır. Aksi halde katılımcının organizasyonu terk ettiği sayılmaz ve hizmeti kullanmış olduğu kabul edilir. Ayrıca katılımcının verilen hizmetten şikayetçi olması ancak hizmeti sonuna kadar kullanması şikayetçi olduğu konular ile ilgili ücret iadesi veya hizmet talebi gibi tazminat haklarını ortadan kaldırır ve katılımcı iyi niyetli sayılmaz. Katılımcı almış olduğu programın bir aktivite organizasyonu olduğunu ve aktivite tatili çerçevesinde bir konfor beklediğini kabul etmiş sayılır.

19- Organizasyon için site üzerinden ve müşteri hizmetleri numaramızdan kayıt yaptıran tüm kullanıcılar, vermiş oldukları iletişim bilgileri üzerinden tanıtım izni vermiş sayılırlar. Kişiler kendileri izni iptal etmedikçe izin vermiş olarak kabul edilmektedir. Katılımcı tarafından aksi belirtilmedikçe, kamp süresince çekilen tüm fotoğrafları ve videoları organizasyon kendi web sitesi ve sosyal medya kanalları üzerinden yayınlama hakkına sahiptir. Katılımcı dilediği zaman organizasyona yazılı başvurarak kendisine ait olduğunu kanıtlamak suretiyle fotoğrafını kaldırtabilir.

20- Katılımcılar tarafından imzalanmamış olsa dahi taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını www.hesaplipakettatil.com üzerinden veya ilanlar ile öğrenmiş olup organizasyona bu sözleşme şartlarında katılmayı taahhüt etmiş olurlar.

21- Bu sözleşme 21 maddeden oluşmaktadır. Anlaşmazlık halinde uygulanacak hukuki şartlar ile Muğla Mahkemeleri yetkilidir. Anlaşmazlığın çözümünde TÜRSAB ÇİZELGESİ kullanılacaktır. Anlaşmazlık ile ilgili her türlü başvurunun organizasyonun bitiminden sonra 15 gün içerisinde yapılması gerekmektedir. Acenta’nın konuyla ilgili kayıt ve tutanakları delil olarak dikkate alınacaktır.

YUKARIDAKİ HÜKÜMLER ORGANİZASYON BELGESİ İLE BİRLİKTE SÖZLEŞMEYİ OLUŞTURMAKTA OLUP, TÜM ŞARTLAR TARAFLARCA MÜZAKERE EDİLMİŞ, ANLAŞILMIŞ VE ÖZGÜR İRADELERİ İLE KABUL EDİLMİŞTİR.