Fethiye Tatil TurlarıFethiye Tatil Turları

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

Zaten üye misiniz?

Fethiye Tatil TurlarıFethiye Tatil Turları

Hesabınız yok mu?

Fethiye Safari Turu

Fethiye Safari Turu (Saklıkent – Yakapark – Tlos)

Fethiye Safari Turu ile;

Türkiye’nin  en popüler safari güzergahı olan Saklıkent Safari ile eğlenceli ve unutulmaz anılarla dolu bir güne ne dersiniz ?

Siz konuklarımızın kahvaltı sonrası Fethiye – Ölüdeniz – Çalış bölgesindeki otelinizden alınarak başlayan turumuz, profesyonel rehberlerimizin serüven dolu gününüzün programıyla ilgili bilgilendirmesinden sonra ilk durağımız olan Tlos antik şehrinde fotoğraf ve info için verilen kısa bir molanın ardından, yazın bunaltıcı sıcağında daha da uzaklaşarak yaylaların sırtında doğal yaşam alanı kabul edilmiş bölgenin içinde yer alan koyu gölgesi ve buz gibi akan sularıyla ünlü yakapark ziyaret ediyoruz. Ardından sakin bir ortamda açık büfe şeklinde sunulan yemeğimizi yedikten sonra, dağların arasına gizlenmiş Gizlikent şelalesi ne uğramak için yola çıkıyoruz.Büyüleyici şelalenin keşfinden sonra dünyaca ünlü Saklıkent kanyonuna gidiyoruz. Burada verilen iki saat mola içinde dilerseniz macera dolu kanyonu gezebilir, dilerseniz kalyonun serin sularında ringo rafting yaparak gününüzü daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Bu uzun ve eğlenceli molamızın ardından kısa bir yolculuk sonunda, çamur banyosu ve çamur savaşlarının yapıldığı özel alana ulaşılır. Burada ki eğlence dolu anlardan sonra, dönüş yolculuğumuz başlar ve siz konuklarımızın otellerine bırakılmasıyla turumuz tamamlanır.

SAKLIKENT

 

Fethiye merkezden uzaklığı 44 km. , Kaş merkezden 63 km. , Marmaris merkezden ise 169 km mesafededir.Saklıkent Milli Parkı Muğla ili Fethiye ilçesi ile Antalya ili Kaş ilçesi sınırları içerisinde, Eşen çayının bir kolu üzerinde yer almaktadır. Uzunluğu 18 km olan Saklıkent kanyonunda yürüyüş yapabilir, ayrıca kanyon yakınlarında zipline, bungee jumping ve eğlence raftingi yapabilir yada yürüyüş parkurlarında trekking yapabilirsiniz.Eğer kanyon içinde yürüyüş yapacaksanız eğer yanınızda parkura uygun ayakkabınız yoksa, kanyon girişinden lastik ayakkabı kiralayabilirsiniz. Bölge de yürüyüş yaparken de mutlaka dağcı kaskı takmalı , eğer yanınızda yoksa yine kiralayabilirsiniz.

GİZLİ KENT ŞELALESİ

Gizli kent şelalesi yeşillikler arasına gizlenmiş cennetten bir köşedir. Merdivenlerden aşağı doğru indikten sonra, gür şekilde akan şelale suyunu patika yoldan takip ederek, kayaların arasından akan gizlikent şelalesine ulaşılır. Burada şelalenin altında ki büyük ağaç kütüğünün üzerinde fotoğraf çektirmek oldukça meşhurdur. Misafirlerimiz eğer isterlerse şelaleye kadar inmeyip, girişde ki sedir köşklerde çayını yudumlayıp, yayık ayranın tadına vararak dinlenebilir.

TLOS ANTİK KENT

Fethiye’ye 40 km. uzaklıktaki Tlos antik kenti Önünde Osmanlı yapısı bir kalenin gizlediği kent akropolü, dik bir tepeden geçen yolun üzerinde bulunuyor. Kaleye çıkarken, yamaçtaki kayalıklara oyulmuş tapınak mezarları dikkatinizi çekiyor. Kentin en iyi durumda bulunan yapısı ise tiyatro, Akropol, Kanlı Ali Ağa’nın Sarayı, Stadyum, Lykia kaya mezarları, Hamam, Paleastra, Gymnasion, Belleforontes’in mezarının bulunduğu nekropol, Tlos’tan günümüze ulaşan yapılar. Likya kaya mezarları; hamam, paleastra ve gymnasion kalıntıları da ilgi çekici. Bellerephontes’i kanatlı atı Pegasus ile savaşırken resmeden süslemeler, ören yerinde gezintiyi ilginç kılıyor. Fethiye tatilinizde ki uğramanız gereken bir yer.

YAKAPARK – YAKA KÖYÜ

Fethiye Saklıkent bölgesine geldiyseniz mutlaka Yaka parkı görmelisiniz. Tlos antik kenti manzarasıyla ve Akdağ’dan gelen kar sularıyla beslenen küçük küçük bir çok şelale ile sizi karşılıyor bu tatlı köy. Alabalık çiftlikleri, organik yöresel tadlar, dokuma halılar Yaka köyünde karşılaşacağınız şeylerdir. Ayrıca buradaki restoran tarzındaki küçük işletmeler, emin olun damak zevkinize iyi gelecektir. Yaka Park balık çiftliği ve restoran ve kar sularından gelen bir havuz bulunmaktadır. İşletme tarafından bu havuz içerisinde 5 dakika durana bir içecek, 15 dakika durana ise yemek ve içecek bedava olarak verilmektedir.

Fethiye Jeep Safari Turu Tavsiyeleri

Saklıkent safari turunda; konuklarımız mutlaka yanlarında ıslanma riski olabilecek eşyalarını muhafaza etmek için, su geçirmez poşet almalıdırlar. Güneş kremi ve gözlüğünüzü de yanınıza almayı unutmayınız. Hamile olan tatilci misafirlerimize ve beş yaşından küçük çocukları olan misafirlerimize bu tura katılmasını tavsiye etmiyor, bu konumda ki ailelerin otobüsle saklıkent turu na katılmalarını öneriyoruz.

DİKKAT!  Fiyatlarımız Güncellenmektedir. Lütfen Danışma Hattımızdan Bilgi Alınız.


REZERVASYON / FİYATLAR


DİKKAT!  Fiyatlarımız Güncellenmektedir. Lütfen Danışma Hattımızdan Bilgi Alınız.

Bu tur günübirlik bir aktivitedir.
Yetişkin 6 yaş ve üzeri, Bebek 0-5 yaş arasıdır. 

Fethiye Saklıkent Safari Hakkında Gerekli Bilgiler

 Tur Günler : Her gün düzenlenmektedir.

• Otelden Alınış Saatleri: Likya World – 08:00  ⁄  Ölüdeniz – 08:15  ⁄  Hisarönü – 08:30

Fethiye – 08:30  ⁄  Çalış – 08:30

• Tur Bitiş Saati : 18:00 – 18:30


 Ücrete Dahil Servisler 

Tur Rehberliği

• Tur Aktivite sigortası

• Otelden ulaşım 

• Açık büfe öğle yemeği


Ekstra Ücretli Olanlar

• Fotoğraflar

• Saklıkent giriş ücreti

• İçecekler

• Kişisel harcamalar


Yanınıza Almanız Gerekenler

• Güneş kremi

• Mayo – Havlu

• Deniz ayakkabısı ve spor ayakkabısı

• Güneş gözlüğü

• Kişisel harcamalar için bir miktar para