Fethiye Tatil TurlarıFethiye Tatil Turları

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

Zaten üye misiniz?

Fethiye Tatil TurlarıFethiye Tatil Turları

Hesabınız yok mu?

Fethiye Yamaç Paraşütü

Fethiye Yamaç Paraşütü

     Fethiye Yamaç Paraşütü kuşların uçuş hissini veren en iyi deneyimdir. 5 yaşından itibaren her kişi pilot eşliğinde yamaç paraşütü yapabilmektedir. Yamaç paraşütünde siz önde pilotunuz ise arka koltukta oturur. Tamamıyla paraşüte yön, hız ve fren gibi komutları pilot verir. Yaklaşık 30 dakika süren kısa yolculuğun bitiminde Babadağ kalkış pistlerine ulaşılır. Takım kaptanı pilotumuz, yolcularımızı daha güvenli bir uçuş olması için, ağırlıklara göre pilot – yolcu dağılımını yapar. Burada ki kısa bir uçuş brifingi ve ekipman kıyafetlerinin giyilmesinin ardından, rüzgar yönüne göre pist seçimi yapılır. Babadağ uçuş tesislerinde 4 adet pist bulunmaktadır. 1200 metre pisti, 1700 metre pisti, 1800 metre pisti, 1960 metre pisti. Pistte serilen paraşütün hava ile dolmasıyla beraber sadece birkaç koşar adım atarak havalanıyorsunuz. Hava şartlarına bağlı olarak ortalama 40 dk. Süren uçuşunuz, bir kaç koşar adımla Ölüdeniz kumsalına yapılan inişle sonlanır. Ölüdeniz yamaç paraşütü deneyimini yaşarken, kendinizi binlerce uçuş deneyimine sahip profesyonel pilotlarımıza gönül rahatlığıyla emanet edip, size de gökyüzünde kuşlar gibi özgür olup uçuşunuzun tadını çıkarmak kalıyor.  Ayrıca bayan pilotlarımız da mevcuttur. Fethiye yamaç paraşütü firmaları ve Bayan pilot ile yamaç paraşütü uçuşu ile ilgili Detaylı bilgiyi 0532 472 96 31 numaralı danışma hattımızdan alabilirsiniz.

Yamaç Paraşütü Yapmak Güvenli midir?

Ölüdeniz yamaç paraşütü bölge olarak, Türkiye’nin en güvenli uçuş noktasıdır. Bu ekstrem spor da güvenlik dört ana ilkeyi kontrol ederek sağlanır; pilotun profesyonelliği, meteorolojik şartlar, malzeme kontrolü ve pilot yorgunluğu.

Pilotun profesyonelliği: Fethiye tatil turları firmamız için uçan pilotların her yıl Türk Hava Kurumu tarafından sağlık ve uçuşa elverişli raporları yenilenmektedir. En az 7 yıldan fazla ticari yamaç paraşütü pilotu tecrübesi vardır.

Meteorolojik Şartlar: Hava şartları yamaç paraşütünü etkileyen en önemli faktördür. Profesyonel pilotlarımız uzun zamandır bu bölge de binlerce uçuş tecrübesine sahiptir. Pilotlarımız hava şartları ile zıtlaşma yapılmayacağının farkındadırlar. Ayrıca firmamız tarafından hiçbir şekilde uçuş yapma kararı konusunda baskı yapılmayıp, tamamıyla uçuş kararı pilotumuza bırakılmaktadır.

Malzeme Kontrolü: Her yıl Nisan ayında paraşüt uçuş takımlarımız, Türk hava kurumu tarafından kontrol edilerek uçuş vizeleri yenilenmektedir. Advance, Ozone Paragliders, skywalk tarafından üretilen malzemeleri kullanır. Paraşüt Kanatlarımız her yıl yenilenmektedir.

Pilot Yorgunluğu: Pilotlarımız haftanın belirli günlerinde düzenli olarak izin kullanmaktadırlar. Bu çalışma stili ile pilotlarımızın yorgunluk ve hata yapma olasılığı riskinin tamamen önüne geçilmektedir.

       

Ölüdeniz de Yamaç Paraşütü Ne zaman Yapılır?

Ölüdeniz de yamaç paraşütü yılın 12 ayı Babadağ yamacından yapılmaktadır. Fakat en uzun uçuşların yapıldığı zaman, termik dalgalarının fazla olduğu sıcak aylardır. 1 Mayıs ile 30 Ekim arasında günde 5 defa farklı çıkış saatlerinde yapılmaktadır. Eğer temiz bir görüş açısı ve Rodos adası gibi uzakları izlemek isterseniz sabah uçuşunu tercih etmelisiniz. Bir kaç dakika da olsa termik sıcak hava sayesinde biraz fazla havada kalmak ve Ölüdeniz’in kalabalıklığını kuş bakışı izlemek isterseniz tabi ki öğlen saatlerinde ki uçuşlara katılmalısınız. Eğer gün batımı manzarası, Ölüdeniz semalarının kızıla döndüğüne şahit olmak istiyorsanız, akşam üstü olan gün batımı uçuşu yapmalısınız. Her uçuş saatinin kendine özgü güzelliğinin olduğu Fethiye yamaç paraşütünde tercih tamamen sizin zevkinize kalmaktadır.

Fethiye’de Yapılabilecek En İyi Aktiviteler

Fethiye’de yapılabilecek en iyi aktivite kesinlikle olmazsa olmaz denilecek aktivite yamaç paraşütü deneyimidir. Türkiye’nin en iyi yamaç paraşütü uçuş rotası olarak kabul edilen Babadağ ölüdeniz yamaç paraşütü uçuşu siz konuklarımızın tatil planının başında gelmelidir. Profesyonel ekipmanlarla yapılan uçuşlar, pilotunuzun yaptığı video çekimi ile unutulmaz bir anıya dönüşüyor.

2024 Yılı Güncel Babadağ Teleferik Fiyatları

2024  BABADAĞ TELEFERİK   ÜCRET
TAM BİLET 425 ₺
 ÖĞRENCİ BİLET 320 ₺
SOLO PİLOT 375 ₺
 YAMAÇ PARAŞÜTÜ – PİLOT 150 ₺


REZERVASYON / FİYATLAR


Bu tur 2 saatlik bir aktivitedir.

• Günde 5 seans düzenlenmektedir.

• Yamaç Paraşütü aktivitesinde çocuk indirimi yoktur.

 Yamaç Paraşütü Hakkında Diğer Gerekli Bilgiler

 Tur Günler : Her gün düzenlenmektedir.

Uçuş Saatleri : 08:30 – 11:00 – 13:00 – 15:00 – 17:00

Otel Servis Bölgeleri : Ölüdeniz – Hisarönü – Ovacık – Fethiye ve Çalış

Aktiviteye  ayrılacak zaman : 2 saat

• Havada kalma – Uçuş Süresi : 30 – 40 dakika


 Ücrete Dahil Servisler 

Pilot uçuş ücreti

• Tur Aktivite sigortası

• Hayat sigortası

• Otelden ulaşım 

• Babadağ giriş ücreti


Ekstra Ücretli Olanlar

• Fotoğraf ve Video

• Bazı Bölgelerden Otel servis ücreti

• Kişisel harcamalar


Yanınıza Almanız Gerekenler

• Güneş kremi

• Spor ayakkabısı

• Güneş gözlüğü

• Kişisel harcamalar için bir miktar para