Fethiye Tatil TurlarıFethiye Tatil Turları

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

Zaten üye misiniz?

Fethiye Tatil TurlarıFethiye Tatil Turları

Hesabınız yok mu?

Kaş Kalkan Kaputaş Turu

Kaş Kalkan Kaputaş Turu

Bu turda Tarih de önemli yer tutan şehirleri gezeceğiz. Kaputaş plajının esrarlı mavilikte ki denizini, Kaş kasabasının mitolojik havasında ki caddelerini ve doğal plajlarını, Kalkan şehirin de ise Türk ve Rum motifleriyle süslü hediyelik eşyaları bulabileceğiniz tarihi çarşısyı ve Kalkan limanını gezebileceksiniz.

KAŞ

Kaş şehri etrafında adı bilinen Istlada, Apollonia, İsinda, Kyaenai gibi antik kentler yanında ismi bilinmeyen birçok harabe yeri ve plajları vardır. Buralar antik yerleşim alanlarıdır. Yüzölçümü 2.231 km² dir. Batıda Eşen Çayı ile Muğla nın Fethiye ilçesinden ayrılır. Doğuda Demre kuzeyde ise Elmalı ilçelerine komşudur. Akdeniz de tam karşısında, 2.100 metre mesafede Yunanistan’a bağlı Meis adası bulunur. Antalya il merkezine 189 km, Fethiye‘ye ise 120 km. mesafede yer alan Kaş’ın sahil uzunluğu 70 km civarındadır. Tarih kokan turistik caddeleri ve doğal plajları ile ünlü olan bu şehir, mitolojik gizem dolu eserleriyle de civardaki şehirlerden ayrılmaktadır.

KALKAN

Bir çok uygarlık döneminde stratejik konumu nedeniyle, hep ön planda turulmuştur. Tarihi alanları bu bölge de en zengin olan şehirdir. Tarihin seyiri boyunca Hititlerden Lidyalılara, Romalılardan Osmanlılara kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Kalkan şehirini, 200 yıl kadar önce Meis adasından gelen tüccarlar tarafından da kurulduğu yerel halk arasında söylenmektedir. Günümüz de ise yerli yabancı turistlerin akın ettiği Akdeniz’in gözde şehirlerinden birisidir. Limanı boyunca uzanan cafe ve deniz mahsülü restaurantları, Türk ve Rum motifleriyle süslü hediyelik eşyaları bulabileceğiniz tarihi çarşısı, sokakların her köşesinde görebileceğiniz tarihi eserleriyle gezilesi bir butik şehirdir.

KAPUTAŞ PLAJI

Kaputaş plajı Kaşa’a 20 km, Kalkan’a ise 7 km uzaklıkta yer almaktadır. Aynı ismi taşıyan yüksek kayalıklarla çevrili bir koy olan kaputaş plajı, bu doğal özelliği ile ülkemizin en nadide doğal güzelliklerinden biri olmayı başarmıştır. Yeraltı kaynak sularının deniz kıyısında kumlar arasından çıkmasıyla Kaputaş Plajı denizi o muhteşem turkuaz rengini alıyor. Üstelik yeraltından çıkan bu kaynak suları, deniz suyunun soğumasına da neden olmaktadır. Bundan dolayı deniz suyu normal plajlara göre daha soğuktur. Üstelik bu mevkide küçük büyük bir çok mağara da bulunmaktadır. Bu mağaraların içinde en ünlüsü ve en büyüğü mavi mağaradır.

 

Rezervasyon / Fiyatlar


DİKKAT!  Fiyatlarımız Güncellenmektedir. Lütfen Danışma Hattımızdan Bilgi Alınız.

2023 TUR FİYATLARI TUR ÜCRETİ
19 Nisan –  23 Nisan Bilgi Alınız
24 Nisan – 31 Mayıs Bilgi Alınız
1 Haziran – 23 Haziran Bilgi Alınız
24 Haziran – 2 Temmuz Bilgi Alınız
3 Temmuz – 31 Temmuz Bilgi Alınız
1 Ağustos –  31 Ağustos Bilgi Alınız
1 Eylül –  30 Eylül Bilgi Alınız
1 Ekim –  31 Ekim Bilgi Alınız

Tablodaki fiyat 4 kişiye kadar sabit ücretlendirmedir.

Özel Kaş Kalkan Kaputaş Turu Hakkında Bilgiler

 Tur Günleri : Her gün düzenlenmektedir

Otelden Alınış Saati: 09:30

Tur Bitiş Saati17:30


 Ücrete Dahil Servisler 

Rehberlik Hizmeti

Şoförlük Hizmeti

• Tur Aktivite sigortası

• Ulaşım


Ekstra Ücretli Olanlar

• Kişisel harcamalar


Yanınıza Almanız Gerekenler

• Güneş kremi

• Deniz ve Spor ayakkabısı

• Mayo ve Havlu

• Güneş gözlüğü

• Kişisel harcamalar için bir miktar para