Fethiye Tatil TurlarıFethiye Tatil Turları

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

Zaten üye misiniz?

Fethiye Tatil TurlarıFethiye Tatil Turları

Hesabınız yok mu?

Likya Yolu Yürüyüşü-Trekking

Likya Yolu Yürüyüşü-Trekking

Likya yolu yürüyüşü – Trekking turu ile şehrin gürültüsünü, rutin hayatınızın stresini bir kenara bırakın. Çam ve ardıç ormanları, cana yakın köy insanları,Pırıl pırıl denizin  olduğu doğal yaşama kendinizi bırakın. Fethiye’den başlayıp Antalya’ya kadar toplamda 535 kilometre olan yürüyüş parkuru genelde belirlenen rotalar üzerinden yapılmaktadır. Her yıl ortalama 30 bin kişinin yürüdüğü Likya yolu, ingiliz amatör tarihçi Kate Clow‘un katkıları ile 1999 yılında rota ve işaret bilgileri güncellenip düzenlendikten sonra günümüz popüleritesini yakalamıştır. Likya yolu Dünyanın en iyi 10 yürüyüş parkuru arasında gösterilmektedir.  Fethiye‘den başlayıp, Antalya / Çıralı da sona eren patika yollarda 7 gün ve toplamda 110 kilometre uzunluğu olan en popüler parkurda günlerce kendinizi maceraya bırakabilir yada günübirlik kısa rotaları değerlendirebilirsiniz. Eşsiz likya bölgesinde yüryüşün tadını çıkarırken, masmavi berrak koylarda da yüzme imkanına sahip oluyorsunuz. Bu dinlendirici doğaya dönüşün keyfini çıkaracağınız unutulmaz bir yürüyüşe var mısınız..? Tek yapmanız gereken tatil planınıza trekking’i eklemek. Trekking Likya yürüyüşü Fethiye turu ile sporunuzu yaparken tarihi de keşfedeceksiniz. Kameranızı yanınıza almayı unutmayın..!


Babadağ hakkında bilgi

Fethiye Babadağ, Muğla’nın en güzel yerlerinden birisidir. Hem doğal güzellikleri hem de yamaç paraşütü açısından merkez haline gelmiş en güzel turizm noktalarımızdan birisidir. Yılda milyonlarca turist gerek aktiviteler için gerekse gezi maksatlı Babadağ’a gelmektedir. Dağın eteklerinde kamp kuranlar, piknik yapanlar ve yamaç paraşütü için zirveye çıkanları görmek mümkündür.Tepelerden en yüksek rakımlı olanı 1,969 metredir.


Faralya Köyü Hakkında Bilgi

Faralya (uzunyurt) köyü 2 ana mahalleden oluşmaktadır. Denizden yaklaşık 1000 mt. yüksekliktedir. Fakat köy içine yayılmış 25 kadar otel ve pansiyonların bir kısmı deniz kıyısındaki gizli koylarda yer almaktadır. Bu köye ulaşmak için likya yolunu takip edebilir, aracınızla Ölüdeniz’den asfalt yoldan gidebilir yada macera olsun diye kelebekler vadisinden ip ile tırmanabilirsiniz.


Kelebekler vadisi Hakkında Bilgi

Kelebekler vadisi, sit alanı ilan edildiği için doğal güzelliği bozulmayan ender tatil koylarından biridir. Buraya ulaşım Ölüdeniz sahilinden kalkan dolmuş botlarla yada sürat tekneleriyle sağlanmaktadır. İsminden de anlaşıldığı gibi bir çok kelebek çeşidine bu koy da rastlayabilirsiniz(bahar aylarında). Koyun derin kısmında Faralya köyünden gelen şelale bulunmaktadır. Yılın 8 ayı hizmet veren cafe ve konaklama yerleri size dinlenme fırsatını da sunmaktadır.


Kabak Koyu Hakkında Bilgi

Kabak koyunun üst sırtında ki Faralya köyüne kadar araçla gidilebiliyor. Sonrasında ise koy plajına patika yoldan yürüyerek yada belli bir ücret karşılığında dolmuş pikaplarla ulaşabilirsiniz. Plaj gerçekten turkuaz renginde bir denize sahip fakat şemsiye ve şezlong gibi plaj araçları yok. kafa dinlemek için gayet uygun. Bura da gece çadır ile konaklama yapabilirsiniz, yeme içme mekanları direk plaj da yok ama pansiyon ve kamp alanlarının restoranlarını kullanabiliyorsunuz.


Gelidonya Feneri Hakkında Bilgi

Gelidonya feneri son zamanlarda likya yürüşü yapanların ve doğa yürüyüş gruplarının uğrak noktası olmuştur. Adrasan ve Kumluca arasında hakim tepe de bulunan fener 227 metre yükseklikte yer almaktadır ve Türkiye’nin en yüksek konumdaki feneri ünvanını taşımaktadır. Bu burunun ve Fenerin yapılışı likya tarihinde önemli yer tutmaktadır. Fenerin karşısındaki adaların etrafında çok fazla akıntı olmakta, görünmeyen sivri küçük kayalar ise kaptanların korkulu rüyasıymış ve o zamanın teknolojisiyle bu bölgeyi aşmak oldukça zormuş. Hatta günümüzde bu adalar etrafında, eski çağlardan kalan oldukça fazla batık da bulunmaktadır.


Likya Yolundaki Purple House  Hakkında Bilgi

Likya yürüyüşü parkuru üzerinde ki Aperlai bölgesinde yer alan purple house, Rıza’nın masal evi diye de bilinmektedir. Eşsiz manzarası ve 550 yıllık zeytin ağacının altında oturup bir kahve yudumlamak ise bu mekanı aklınız da ölümsüz yapıyor. Koyun etrafında ki ve denizin içinde ki Likya dönemine ait kalıntıları gözlemlemek içinde mutlaka kendinize zaman ayırmalısınız.


Likya Yolundaki Korsan Koyu Hakkında Bilgi

Karagöz sahili ile Gelidonya feneri arasında yer alan korsan koyu son yıllarda likya yürüyüşü yapanların ve macera arayan kampçı gezginlerin popüler mekanı haline gelmiştir. Bu koy da duş ve tuvalet imkanı bulunmaktadır. Ayrıca burada ki dev salıncakla manzaraya karşı sallanmakta bir efsane haline gelmiştir. Tarih de ise bu liman Melanippe antik kentinin limanı olarak bilinmektedir. Kentin önemi ise çevresindeki diğer yerleşim alanlarına da hizmet veren korunaklı, doğal bir liman olmasıdır.Kentin Yunanca adının siyah at olduğu bilinmekle beraber, Piri Reis’in 1521 yılında yazdığı bahriye kitabında Korsan Koyu limanı için Karaozi adı kullanılmıştır.

Trekking Güzergahı -1

• Saat 9:00’da otelden alınış ve Ovacıkta ki start alanına gidiş

• Kirme köyüne yürüyüş ve Öğle yemeği.

• Faralya köyüne varış ve George house da mola keyfi.


Trekking Güzergahı -2

• Saat 9:00’da otelden alınış ve Fethiye’de ki start alanına gidiş.

• Fethiye tepesinden, Kayaköy’e yürüyüş ve öğle yemeği.

• Kayaköy’den, Ölüdeniz’e yürüyüş.

• Ölüdeniz sahilinde yüzme molası ve ardından otele dönüş.

Tur Günleri Hakkında Lütfen İletişim Numaramızdan Bilgi Alınız.