Fethiye Tatil TurlarıFethiye Tatil Turları

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

Zaten üye misiniz?

Fethiye Tatil TurlarıFethiye Tatil Turları

Hesabınız yok mu?

Ölüdeniz Tekne Turu & Kelebekler Vadisi

Ölüdeniz Tekne Turu & Kelebekler Vadisi

Ölüdeniz Tekne Turu – Kelebekler Vadisi tekne turu Fethiye’nin cennet köşesi olan dünyaca ünlü kelebekler vadisinin de rotasında olduğu ölüdeniz tekne turları masmavi sularda sizleri bekliyor.

Kelebekler vadisi tekne turu, 2 farklı konseptde ki tekneler ile düzenlenmektedir. Eğlenceli büyük teknemiz de 4 adet tuvalet ve yeterince güneş yatağı ile gölgelik alan bulunmaktadır. Büyük teknemizde ki öğle yemeği mangalda tavuk – balık ile yanında Makarna ve Akdeniz salatası sunulmaktadır.

Küçük teknemiz ise 65 kişilik ve açık büfe yemek konseptinde hizmet vermektedir. Bu tekne konsepti genelde daha sakin bir gün geçirmek isteyenlerin tercihi olamaktadır. Ayrıca konuklarımızın güvenliği için her iki teknemizde de güvenlik kamerası mevcuttur. Sabah saat 10:30 da hareket eden teknemizin saat 17:30 gibi sahile yanaşmasıyla Fethiye Tatili ‘nin olmazsa olmazı  Ölüdeniz Tekne Turu turumuz  tamamlanır.

KELEBEKLER VADİSİ TEKNE TURU GÜZERGAHI

Ölüdeniz sahilinden hareket eden teknemizin güzergahı, ilk durak olarak mavi mağara dan başlar. Ve sırasıyla; kelebekler vadisi, nicholas adası, akvaryum koyu, soğuk su, deve plajını ziyaret ediyor. Her durakta ortalama 45 dakika yüzme molası verilmektedir.

Mavi Mağara

Suyunun temizliği ile tura katılan misafirleri kendine hayran bırakmaktadır. Bu mağaranın içine yüzerek de girme imkanınız vardır. Ayrıca mavi mağara bölgenin en ünlü dalış noktalarından biridir. Bu duraktan sonra ise Kelebekler vadisine doğru hareket edilir.

Kelebekler Vadisi

Üç tarafı dik uzanan dağlarla çevrili olan vadide 70’den fazla kelebek çeşidi bulunmaktadır. Sahilden vadiye doğru yürüyüş yapabilir, kelebekler vadisi şelalesini ve bazı aylarda kelebekleri de görme imkanını bulabilirsiniz. Dilerseniz plajında güneşlenip, masmavi denizine kendinizi bırakabilirsiniz. Ölüdeniz Tekne Turu güzergahı arasında üçüncü durağımız ise st. Nicholas adasıdır.

St. Nicolas Adası

Bu adanın tepesinde bulunan kiliseden adını alan adalar bölgesi, mitolojik tarihe ilgisi olanların mutlaka görmesi gereken bir yerdir. Dilerseniz adanın zirvesine yürüyüş yaparak tarihi eserleri gezebilir ya da batık şehir kalıntılarının arasında yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz. Ölüdeniz Tekne turu esnasında öğle yemeği de bu mola esnasında verilmektedir. Rotamızın dördüncü durağı ise akvaryum koyudur.

Akvaryum Koyu

Akdeniz’in Masmavi denizinin bin bir tonunu görebileceğiniz bu durak da deniz adeta cam gibi net ve parlak bir görünüm almaktadır. Bireysel dalış yapanların arasında popüler bir koydur. Ölüdeniz Koylar Turunda beşinci durak ise, soğuk su koyudur.

Soğuk Su Koyu

Kaya köyün yaslandığı dağdan gelen bir soğuk su kaynağına sahip olan bu koy, doğal ve mucizevi güzelliğe sahiptir. Kelebekler vadisi Tekne Turu denince ilk akla gelen duraklardan biri olan Soğuk Su Koyu, dağdan çıkan soğuk kaynak suyu ile denizin birleştiği bir koydur. Denizin ortasında buz gibi bir suda yüzmenin verdiği ferahlığı bu durak da yaşayacaksınız. Gün boyu süren, eğlenceli bir günün sonunda akşam üstü güneşin keyfini çıkarmak isteyen konuklarımız için ise bu duraktan sonra, son durağımız olan deve plajı yüzmek için kaçırılmaması gereken bir koydur.

Deve Plajı

Yaz sezonun da her gün sakin denize sahip olan bu plajda dilerseniz güneşin keyfini çıkarabilir, dilerseniz de ılık denizde yüzerek değerlendirebilirsiniz. Son duraktan çıkış ise saat 17.00’dır. Artık Ölüdeniz Plajına dönüş için yola çıkılır ve teknemiz Ölüdeniz Plajına yanaşarak turumuz tamamlanmış olacaktır.

REZERVASYON / FİYATLAR


Otellerden servis için ekstra ücret alınabilmektedir.

Bu tur günübirlik bir aktivitedir ve her gün düzenlenmektedir.

• Yetişkin 10 yaş ve üzeri, Çocuk 4- 9 yaş arası, Bebek 0-4 yaş arasıdır.

• Bayram tatili tarih aralığında 6 yaş üstü çocuklardan tam ücret alınmaktadır.

Ölüdeniz / Fethiye’de Tekne Turu Hakkında Diğer Önemli Bilgiler

 Günler : Hergün

 Tur Başlangıç Saati : 11:00

• Tur Bitiş Saati : 17:30 – 18:00

• Otelden Alınış Saatleri: Likya World – 10:30  ⁄  Ölüdeniz – 10:30  ⁄  Hisarönü – 10:00

Fethiye — 09:30  ⁄  Çalış – 09:00


 Ücrete Dahil Servisler 

Tur Rehberliği

• Tur Aktivite sigortası

• Otelden ulaşım 

Mangalda öğle yemeği (tavuk veya balık-makarna-salata)


Ekstra Ücretli Olanlar

• Teknede İçecekler

• Fotoğraflar

• Kişisel harcamalar

• Fethiye ve Çalış Bölgesindeki otellerden servis için ekstra ücret alınmaktadır.


Yanınıza Almanız Gerekenler

• Güneş kremi

• Mayo – Havlu

• Deniz terliği veya ayakkabısı

• Güneş gözlüğü

• Kişisel harcamalar için bir miktar para