Fethiye Tatil TurlarıFethiye Tatil Turları

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

Zaten üye misiniz?

Fethiye Tatil TurlarıFethiye Tatil Turları

Hesabınız yok mu?

Saklıkent – Tlos – Yakapark Turu (Ölüdeniz / Fethiye)

Saklıkent – Tlos – Yakapark Turu (Ölüdeniz / Fethiye)

Saklıkent – Tlos – Yakapark Turu ‘muzun ilk durağı olan Saklıkent Kanyonu manzarası sizi büyüleyecek. Bu Kanyon aslında nispeten genç bir jeolojik oluşum. Saklıkent kanyon içerisinde cesaretinizin yettiği yere kadar gidebilir, nehir kenarındaki ahşap köşklerde arkanıza yaslanıp huzur bulabilir, ya da nehrin buz gibi sularında botlarla ringo Rafting yapabilirsiniz.

Sonrasında ise kısa bir yolculuğun ardından, alabalık çiftliklerinin içinde öğle yemeğimizi yemek üzere doğal yaşam alanı olan yakapark denilen Yaka köyüne geçiyoruz. Ağaç kökleri ve taşların altından akan buz gibi soğuk suyun şırıltısı ve buranın serin atmosferi sizi modern hayatın tüm stresinden ve dertlerinden uzaklaştıracak.

Yemek molamızdan sonra araçlarımızla Tlos antik şehrine doğru yola çıkıyoruz. Likya tarihinin en önemli şehirlerinden olan Tlos antik şehrinde rehberimiz eşliğinde tiyatroyu, kütüphaneyi ve kale surlarını gezebilir ya da bu eşsiz manzaraya karşı çayınızı yudumlayarak dinlenebilirsiniz. Bu tarih kokan şehirden ayrıldıktan sonra geri dönüş yolculuğumuz başlar. 45 dk. Süren kısa yolculuğumuzun ardından siz konuklarımızın otellerine bırakılmasıyla turumuz sonlanır.

SAKLIKENT TLOS YAKAPARK TURU HAKKINDA BİLGİLER

SAKLIKENT

Fethiye merkezden uzaklığı 44 km. , Kaş merkezden 63 km. , Marmaris merkezden ise 169 km mesafededir.
Saklıkent Milli Parkı Muğla ili Fethiye ilçesi ile Antalya ili Kaş ilçesi sınırları içerisinde, Eşen çayının bir kolu üzerinde yer almaktadır. Uzunluğu 18 km olan Saklıkent kanyonunda yürüyüş yapabilir, ayrıca kanyon yakınlarında zipline, bungee jumping ve eğlence raftingi yapabilir yada yürüyüş parkurlarında trekking yapabilirsiniz.
Eğer kanyon içinde yürüyüş yapacaksanız eğer yanınızda parkura uygun ayakkabınız yoksa, kanyon girişinden lastik ayakkabı kiralayabilirsiniz. Bölge de yürüyüş yaparken de mutlaka dağcı kaskı takmalı , eğer yanınızda yoksa yine kiralayabilirsiniz.

TLOS ANTİK KENTİ

Fethiye’ye 40 km. uzaklıktaki Tlos antik kenti Önünde Osmanlı yapısı bir kalenin gizlediği kent akropolü, dik bir tepeden geçen yolun üzerinde bulunuyor. Kaleye çıkarken, yamaçtaki kayalıklara oyulmuş tapınak mezarları dikkatinizi çekiyor. Kentin en iyi durumda bulunan yapısı ise tiyatro, Akropol, Kanlı Ali Ağa’nın Sarayı, Stadyum, Lykia kaya mezarları, Hamam, Paleastra, Gymnasion, Belleforontes’in mezarının bulunduğu nekropol, Tlos’tan günümüze ulaşan yapılar. Likya kaya mezarları; hamam, paleastra ve gymnasion kalıntıları da ilgi çekici. Bellerephontes’i kanatlı atı Pegasus ile savaşırken resmeden süslemeler, ören yerinde gezintiyi ilginç kılıyor. Fethiye tatilinizde ki uğramanız gereken bir yer.

YAKAPARK – YAKA KÖYÜ

Fethiye Saklıkent bölgesine geldiyseniz mutlaka Yakaparkı görmelisiniz. Tlos antik kenti manzarasıyla ve Akdağ’dan gelen kar sularıyla beslenen küçük küçük bir çok şelale ile sizi karşılıyor bu tatlı köy. Alabalık çiftlikleri, organik yöresel tatlar, dokuma halılar Yaka köyünde karşılaşacağınız şeylerdir. Ayrıca buradaki restorant tarzındaki küçük işletmeler, emin olun damak zevkinize iyi gelecektir. Yaka Park balık çiftliği ve restoran ve kar sularından gelen bir havuz bulunmaktadır. İşletme tarafından bu havuz içerisinde 5 dakika durana bir içecek, 15 dakika durana ise yemek ve içecek bedava olarak verilmektedir

REZERVASYON / FİYATLAR


Bu tur günübirlik bir aktivitedir.

• Yetişkin 12 yaş ve üzeri, Çocuk 7 – 12 yaş arası, Bebek 0-6 yaş arasıdır.

Saklıkent – Tlos – Yakapark Turu ile ilgili diğer bilgiler

 Tur Günleri : Çarşamba – Cuma – Pazar

• Otelden Alınış Saatleri: Likya World – 07:45  ⁄  Ölüdeniz – 08:00  ⁄  Hisarönü – 08:30

Fethiye – 08:30  ⁄  Çalış – 09:00

• Tur Bitiş Saati : 18:00 – 18:30


 Ücrete Dahil Servisler 

Tur Rehberliği

• Tur Aktivite sigortası

• Otelden ulaşım 

• Açık büfe öğle yemeği


Ekstra Ücretli Olanlar

• Fotoğraflar

• Saklıkent giriş ücreti

• Tlos Antik Şehri giriş ücretleri

• Kişisel harcamalar


Yanınıza Almanız Gerekenler

• Güneş kremi

• Mayo – Havlu

• Deniz ayakkabısı ve spor ayakkabısı

• Güneş gözlüğü

• Kişisel harcamalar için bir miktar para

Error: Contact form not found.